2018 Participating Artists

Ceramics

Elizabeth Bonzani | WEBSITE  | F18

Barbara Heard | D03

Christian Holt | WEBSITE  | C19

Kent Kraus | WEBSITE  | A02

R Martinez |  | C03

Angela Nisius | F09

Gint & Regina Sabaliauskas | B07

Donna & Jeff Tousley | C07

 

Drawing/Graphics/Paper

Julie “J” Howard | WEBSITE  | F10

Michael McKee | WEBSITE  | B10

Lynette Nichols | E18

 

Fiber Art

Melanie Aicard | WEBSITE  | B02-C01

Prapapun Chaiprasert | B20

Jennifer Day | WEBSITE  | E20

Angela Flaviani | WEBSITE  | F23

Susan Griffin | B13

Aleksandar Ivanov | WEBSITE  | A11

Carson Jansen | WEBSITE  | D13

Virginia Kerr | C09

Nancy Nard | A09

Vera Neel | WEBSITE | B04

Willy O’Neal | WEBSITE  | D20

Katya Taylor | WEBSITE  | D17

 

Glass

JeriLyn Alderman | WEBSITE  | E26

Veta Carney | WEBSITE  | A18

Jackson Ocheltree | WEBSITE  | C13

Nikki Root | WEBSITE  | B12-C11

Pamela Williamson | B11

 

Jewelry

Kit Carson | WEBSITE  | A08

Jennifer Defoe | WEBSITE  | E13

Kristin DeSantis | WEBSITE  | D09

Cynthia Downs | WEBSITE  | D12

Sarah Elliott | WEBSITE  | A24

Dennis Gomez | F20

Julius Gordon | WEBSITE  | F16

Michelle and Andy Heath | F17

June Malone | F04

Lesley Mckeown | WEBSITE  | D18

Warren Nieto | A12

Gloria Olazabal | WEBSITE  | A05-A07

Marty Orosz | WEBSITE  | A03

Sugatha  Roeder | WEBSITE  | E09

James Sandoval | WEBSITE  | B24

Melody Sauceda | E19

Sara Sinclair | WEBSITE  | B17

Adriana Socol | WEBSITE  | A19

Elfried Somberg | WEBSITE  | C18

Linda Thompson | WEBSITE  | E08

Rebecca Watson | WEBSITE  | E24

Marlena Winiarska | WEBSITE  | B08

Pat Yellowhorse | WEBSITE  | E12

Yaneth & Victor Yurivilca | WEBSITE  | D24

 

Metal

Melissa Hollis | F24-26

M & J Krob | WEBSITE  | F11-F13

Dan Lewis | C08

Monte Voepel | WEBSITE  | B14

 

Mixed Media

Jeni Bate | WEBSITE  | A13

Jordan Byrd | WEBSITE  | A26

Germain Ekamby | A14

Anita Elias | WEBSITE  | F08

Nora Graf | WEBSITE  | E10

Arlaina Marie | WEBSITE  | E11

Karen Phillips | D04

Carolyn Quan | WEBSITE  | E17

Michele Rackham | A15

Steph Schempp | WEBSITE | B26

Bruce Silkwood | WEBSITE  | A20

Janet Wilson | A01

 

Painting

Laura Balombini | WEBSITE  | F19

Tessa Beck | WEBSITE  | A17

Debbie Friis-Pettitt | WEBSITE  | B19

Ruth Fromstein | WEBSITE  | E23

Ron Lape | WEBSITE  | B18

Ly Montells | WEBSITE  | C20

Brent Nageli | F14

June Payne-Hart | WEBSITE  | C04

Dave Reiter | WEBSITE  | E07

Patricia Sablak Korzec | WEBSITE  | B23

Marna Schindler | WEBSITE  | B09

Chris Voeller | WEBSITE  | A21

Trish Wade | WEBSITE  | E03

Risa Waldt | WEBSITE  | F03

 

Photography

Casey Chinn | WEBSITE  | F22

Rob Corkran | WEBSITE  | F07

David Cote | WEBSITE  | F06

Michael Epsen | F25

Lee Hendrickson | WEBSITE  | D10

Tom Heywood | WEBSITE  | F02

Brianna Knodel | WEBSITE  | D07

Mel Richter | WEBSITE  | A04-B03

Pattie Walsh | WEBSITE  | C14

Steve Wewerka | WEBSITE  | C17

 

Sculpture

Terry Alexander | WEBSITE  | D26-E25

Eric Carroll | WEBSITE  | C02-D01

Austin Casson | E04

Lyle Clift II | WEBSITE  | D02-E01

Jimmy Descant | WEBSITE  | D08

Mike Dwyer | WEBSITE  | B01

William Fickinger | A23-25

Lucia Friedericy | WEBSITE | D11

Jeff Owen | WEBSITE  | E02-F01

Lesley Powers | C12

Charles Sherman | WEBSITE  | C25

Lon Walters | WEBSITE  | D19

 

Wood

Jeff Davison | WEBSITE  | C10

Brian Lensink | WEBSITE  | D14

Miguel Licona | A05-A07

Guillermo Martinez | WEBSITE  | B25

Brent Treadway | WEBSITE  | E14